Ataşehir, İstanbul

BOYUN ESTETİĞİ

Alt yüz boyun bölgesinde amaç bollaşmış deriyi gererek fazlasını çıkarmak, deri altındaki kas tabakasını dikişlerle gerginleştirmek, boyundaki fazla yağ dokusunu almak, boyun kaslarını birbirine dikerek gerginleştirmek ve boyun açısını belirginleştirmektir.

Bu amaçla yüz germe ile boyun germe kombine edilebilir, boyun liposuction’ı, iple boyun askılama işlemleri, gereken hastalarda çene ucu protezleri ve yağ enjeksiyonları uygulanır.

BOYUN GERME

Boyunda dikey bantlar fazla ise ve hindi boynu görünümü varsa çene altından yapılacak kısa bir kesi ile boyun açılır ve boyun adaleleri birbirine dikilir. Bu işlem boyun açısını belirginleştirir. Çene kemiği geride ise çene ucu protezleri ya da yağ enjeksiyonları ile belirginleştirilir. Yüz ve boyundaki deri fazlası kesilerek çıkartılır. İzler kulak önünde, arkasında ve saç içinde gizlenecek şekilde dikilir. Boyun germe ameliyatları ameliyathane ortamında, genel anestezi ya da ağır sakinleştiriciler (sedasyon) altında gerçekleştirilir. Yüz ve boyun germe işlemlerinden sonra hastalar 1 gece hastanede tutulur. Ertesi gün drenler alınır ve hasta taburcu edilir. Şişlik ve morluk bir hafta içerisinde büyük oranda geriler. Dikişler altı gün sonra alınır. Hasta ameliyattan 48 saat sonra banyo yapabilir. Şişlik ve morlukların geçmesi 20 gün sürebilir. Ancak yüzün tam olarak oturması ve son şeklini alması, cilt kalınlığına ve yapılan işlemlere bağlı olarak, üç ayı bulabilir. Tüm yüz ameliyatlarından sonra olduğu gibi, alt yüz gençleştirme işlemlerinden sonra da hastanın 3 ay boyunca kendisini direkt güneşten koruması gerekir.

Boyun Estetiğinde Liposuction Yöntemi

Vücudumuzda ince deri ile kaplı olan bölgeler ilk olarak kırışan ve sarkan bölgelerin başında gelir. Hassas ve ince olan cilt derisi sarkmaya çok yatkındır. Vücutta yer çekiminin etkisiyle sarkan bölgelerden bazıları, memeler, göz kapakları, yüz derisi ve boyun bölgesidir. Boyunda ve yüzün alt kısmında görülen sarkmanın sebebi genetik faktörler olabileceği gibi aşırı kilo alıp vermek de boyun bölgesinde sarkmaya sebep olur.

Boyun bölgesine Liposuction yapılırken oldukça ince kanüller kullanılır. Bu kanüllerle boyunda biriken yağın dışarı çekimi yapılır. Dışarı atılan yağ sayesinde boyun bölgeniz daha ince görünür.

Boyun yağlarına Liposuction uygulaması ortalama olarak 1 saat sürer. Lokal anestezi veya sedasyon uygulaması altında gerçekleşen bu işlemden hemen sonra korse giyilerek derinin vücuda yapışması ve doğal bir iyileşme süresi yaşanması amaçlanır. Liposuction sonrası iyileşme süreci oldukça hızlı olarak ilerler. Liposuction’dan 2-3 gün sonra normal hayatınıza geri dönebilirsiniz.

Cerrahi Boyun Germe Nasıl Uygulanır?

Yüz estetikksu fiyatı hakkında genel bir bilgi vermek mümkün değildir. Çünkü her uygulama kendine özel şartlar içermektedir. Hastanın talebi ve ihtiyacına göre estetikks uygulanacak alan ve miktar değişecek, bu da fiyatı etkileyecektir. Bazı uygulayıcılar kullanılan ünite miktarına göre, bazıları ise uygulama bölgelerine göre standart ücret talep etmektedirler. Ayrıca Sağlık Bakanlığı tarafından; estetik müdahale fiyatlarının yazılı olarak açıklanmasının, haksız rekabete yol açacağı değerlendirilmiş ve paylaşılması sakıncalı görülmüştür.

Alın, göz çevresi, iki kaş arası, burun üst yan duvarları, dudak üstü ve ağız köşe bölgelerinde çizgi oluşumları ve kırışıklıklar varsa, daha genç ve güzel bir görünüme sahip olmak istiyorsanız; iletişim bilgilerimizi kullanarak bize ulaşabilir; özel talep ve ihtiyaçlarınızı ön planda tutan merkezimizde tedavi olabilir, daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Liposuction Ile Boyun Germe Nasıl Yapılır?

Liposuction ile kombinlenen boyun germe lokal anestezi veya sedasyon uygulaması altında yapılır. Boyun bölgesinde biriken yağlar ince kanüller yardımıyla dışarı çekilir. Klasik yöntemlerle boyun bölgesinden kilo vermek oldukça zordur. Bu bölgeden incelmek isteyen kişiler için Liposuction yöntemi tavsiye edilir. Boyun bölgesinden yağ çekimi yapmak için Vaser Liposuction yöntemi tavsiye edilir. Vaser Liposuction sayesinde tek seferde daha çok yağ çekimi yapılabiliyor. Aynı zamanda Vaser uygulamasıyla yağlar önce eritiliyor daha sonra dışarı çekiliyor. Böylece hasta için daha rahat bir operasyon oluyor. Vaser Liposuction’da ciltteki sarkan görüntü ısının etkisiyle daha sıkı bir hale getirilir. Eğer hastanın ileri derecede sarkması varsa kulak arkasından girilen minik kesilerle boyun askısı yapılabilir. Askılama yöntemiyle cilt yukarı kaldırılır. İple boyun asma estetiği lokal anestezi altında yapılır ve ortalama 30 dakika kadar sürer.

Hastanın cilt elastikiyeti güçlü değilse boyun germe estetiği önerilir. Boyun germe estetiği genel anestezi altında 2-3 saat arasında sürer. Bu ameliyattan sonra 5 gün boyunca bandaj kullanmanız gerekecektir.

Ameliyatsız Boyun Estetiği Nedir?

Thermage CPT uygulamasıyla radyofrekans sistemi ile alternatif ameliyatsız boyun estetiği mümkün. Ameliyat dışı olan bu yöntemde cildin derin tabakasına etki ederek daha sıkı ve genç bir görüntü elde etmenizi sağlar. Sarkan boyun bölgesindeki kolajen lifleri ısıtılır. Böylece cilt kendi kendini toparlayarak gerilir ve daha sıkı bir forma girer. Uygulama ortalama 45 dakika kadar sürer. Bu işlem ömür boyu kalıcı olmadığı için bünyesel farklılıklar göstermekle beraber tekrar yaptırmanız önerilir. Thermage yaptırdıktan sonra günlük hayatınıza devam edebilirsiniz.

VShape Ile Boyun Estetiği

Vshape teknolojisi ultrason kullanarak yağ hücrelerini parçalar. Böylece uygulama yapılan bölge daha ince görünür. Vshape yüz şekillendirme, boyun, çene kontürü ve gıdı bölgesinde kullanılabilir. Yoğun kilo ve yağ birikiminden dolayı boyun bölgesinde iyice sarkmaya başladıysa ve yüz şekliniz günden güne boyunla birleşiyorsa en kısa sürede Vshape yaptırabilirsiniz.

Vshape uygulaması ortalama 20 dakika sürer. Genellikle Vshape’i dört seans olarak öneriyoruz. İki seansın sonunda daha sıkı ve genç görünen boyun bölgesine kavuşacaksınız. Dördüncü seansın sonunda çok daha etkili bir sonuç alacaksınız.

Ultherapy Ile Ameliyatsız Boyun Germe

Ultherapy, boyun bölgesine uygulanan lifting işlemidir. Ultherapy, ameliyat değildir bu nedenle hızlıca günlük hayatınıza dönebilirsiniz. Ultrasound etkisi ile boyun bölgesindeki sarkmaları toparlayan ve kaldıran bu teknoloji oldukça pratik bir şekilde uygulanır. Uygulama başlığının hassas ucu, cildin 4,5 mm-3 mm- 1,5 mm altına odaklanır. Burada kontrollu bir şekilde termal hasar bırakır. Kendini tamir etmeye başlayan cilt dokusu bu işlemin sonunda daha genç ve dinamik bir boyun ortaya çıkaracaktır.

Join our newsletter and get 20% discount
Promotion nulla vitae elit libero a pharetra augue

Nullam quis risus eget urna mollis ornare vel eu leo. Aenean lacinia bibendum nulla sed 

Join our newsletter and get 20% discount
Promotion nulla vitae elit libero a pharetra augue

Nullam quis risus eget urna mollis ornare vel eu leo. Aenean lacinia bibendum nulla sed 

Join our newsletter and get 20% discount
Promotion nulla vitae elit libero a pharetra augue

Nullam quis risus eget urna mollis ornare vel eu leo. Aenean lacinia bibendum nulla sed