Ataşehir, İstanbul

Saç Ekimi

SAÇ EKİMİ (DHI)

DHI Saç Ekimi (Direct Hair Implantation) “Doğrudan Saç Ekimi” anlamına gelir. Bu yöntemde sadece uzman kişiler tarafından kullanılması gereken choi adlı medikal kalem sayesinde greftler toplanır, ardından yine bu kalem sayesinde alınan saçlar cilde kesi, kanal açılmadan direkt olarak yerleştirilir. Bilinen saç ekim yöntemlerinde bu iki işlem ayrı seferlerde yapılırken, kullanılan özel kalem sayesinde işlem teke düşürülerek hastaya konfor ve kolaylık sağlanmış olur. Kısacası FUE denilen saç ekimi tekniğinde işlem üç aşamalı iken DHI’ da iki aşamalıdır. Uygulamadaki amaç; saç ekiminde kaliteyi arttırmak, yoğun görüntüyü sağlamak, mevcut saçlı görüntüyü koruyarak saçı kısaltmadan saç ekimi yaptıran kişinin hızla günlük hayatına dönmesini sağlamaktır.

Saç Ekiminin Avantajları Nelerdir? (DHI)

DHI yöntemi kullanılarak yapılan saç ekimlerinde, saç kökleri daha sık ekilebilir. Bu sayede ekim, çok daha doğal bir görünümle sonuçlanacaktır. Kullanılan medikal kalem, saç köklerinin ekim açısının daha kolay belirlenmesini sağlamanın yanı sıra nakil alanına saç kökü genişliğinde delikler açar. Böylece operasyonun verdiği hasar minimum seviyede olur. Kesi yapılmayan bu uygulama şeklinde kanama da yok denecek kadar azdır. Operasyonun sebep olduğu hasar minimum seviyede olduğu için iyileşme süreci oldukça hızlıdır. DHI yöntemi var olan saçlara zarar vermez.

Gerekli bölgeye direkt ekim şansı sağlayan DHI saç ekimi, saç dökülmesi tamamlanmayan kişilere ekstra avantaj sağlar. Kanal açma ve kök yerleştirme işlemleri aynı anda yapılabildiğinden, greftler daha kısa sürede ekilebilir. DHI yöntemi kullanılan saç ekimlerinde, operasyon sırasında ve sonrası saç kökü kaybı minimum seviyededir. Var olan saçların tıraşlanmasına gerek olmadığından kadınlar tarafından da tercih edilen bir uygulama şeklidir. DHI uygulama şeklinin kullanıldığı saç ekimleri sonrasında yara izi kalması söz konusu değildir.

SIKÇA SORULAN SORULAR

Saç kaybının en önemli nedenlerinden biri genetik özelliklerdir. Fakat travmatik yaralanmalar sonrası veya çeşitli tıbbi rahatsızlıkları sonucunda, ilerleyen yaş ile birlikte saç kaybı oluşabilmektedir. Sebebi her ne olursa olsun vücutta yeterli saç kökü olan tüm kişilere saç ekimi başarılı bir şekilde uygulanmaktadır. Sadece kafa derisi değil kaş, bıyık ya da sakal gibi vücutta kıl olan tüm bölgelerdeki kayıplarda da ekim yöntemi başarılı bir şekilde uygulanabilmektedir.

Saç dökülmesi erkek tipi olan bütün hastalara uygulanabilir. Bu tip saç dökülmesi, erkeklik hormonunun saçı üreten hücreleri öldürmesi ile kendini gösterir, saç önce incelir ardından uzamamaya başlar, en sonunda da dökülür. Bunun çözümü de saç ektirmektir…

Burada belirleyici olan dökülme şeklidir. Deri görünür durumda ise o bölgede yoğunluk yüzde ellinin altına düşmüştür. En etkili tedavi saç ekimidir.

Saç dökülmesinin bitip bitmemiş olması en önemli göstergedir. Erkek tipi saç dökülmesi yaşam boyu bir süreçtir. 39-40’lı yaşlardan sonra dökülme yavaşlar. Bu yüzden bu yaşların altındaki hastalara ikinci veya üçüncü seanslar gerekebilir.

Üç veya beş saattir. Eğer hasta çevresinin bunu bilmesini istemiyorsa, 10 günlük zamana gereksinim olabilir, bu tür bir endişe söz konusu değilse; iki günde günlük yaşamına dönebilir.

Operasyon sonunda saç ekim alanında kırmızı renkte kabuklanmalar görülebilir bu günde bir kez başın yıkanmasıyla önlemek mümkündür. 7 ila 10 günde de kabuklar dökülüp ekim alanı iyileşir. Kabuklarla birlikte ekilen saçlar da dökülür, 15 gün veya 1 ay içinde  de ekim öncesi görünüme döner. Daha sonraki dönemde 3 ay kadar bir değişiklik görülmez. Yeni saçlar 3 ay sonra yavaş yavaş çıkar, her ay yüzde 10’luk artış olur. Ekilen saçların yüzde 90’ı 9’uncu ayda tamamı da bir yılda çıkar.

Operasyon lokal anestezi altında yapıldığından risk söz konusu değildir. Operasyon sonrası sağlığı olumsuz etkileyebilecek hiçbir yan etki görülmez.

Saç dökülmesinin devam edip etmemesine ve ekim alanının büyüklüğüne bağlı olarak birden çok seansa gerek duyulabilir.

Bu tamamen tekniğe bağlı bir durumdur. Kullanılan greftlerin büyüklüğü ve yönleri sonuca etki eder. Greftler, saçın doğal çıkış şekline uygun yönde ve büyüklükte yerleştirilmişse sonuç memnuniyet verici olur.

Join our newsletter and get 20% discount
Promotion nulla vitae elit libero a pharetra augue

Nullam quis risus eget urna mollis ornare vel eu leo. Aenean lacinia bibendum nulla sed 

Join our newsletter and get 20% discount
Promotion nulla vitae elit libero a pharetra augue

Nullam quis risus eget urna mollis ornare vel eu leo. Aenean lacinia bibendum nulla sed 

Join our newsletter and get 20% discount
Promotion nulla vitae elit libero a pharetra augue

Nullam quis risus eget urna mollis ornare vel eu leo. Aenean lacinia bibendum nulla sed