Ataşehir, İstanbul

Fue Saç Ekimi

FUE SAÇ EKİMİ

FUE Saç Ekimi ameliyatı günümüzde kelliğin kalıcı çözümü olarak sıklıkla yapılan bir estetik operasyon türüdür. Neredeyse bütün estetik cerrahları tarafından yapılan bir işlem. Her ne kadar herkes tarafından yapılsa da başarı oranları aynı şekilde yüksek bir grafik çizmiyor. Birçok Saç Ekimi merkezi ve uzmanı yani bu işi profesyonel olarak yapan insanlar Saç Ekimi teknolojisindeki gelişmeleri maalesef takip etmiyor.

Fue Saç Ekimi Teknikleri Nelerdir?

Mikro FUE Saç Ekim Tekniği

Manuel FUE tekniğinin geliştirilmiş versiyonudur. Mikro saç ekim tekniğinde, mikro uçlara sahip ekipman aracılığı ile saç köklerinin alınması işleminidir. Minik uçlara sahip bu teknikte mikro motorlar kullanılır. Uçlar 0,6 – 0,9 mm aralığında delikler açma prensibine dayalıdır. Saçlı deride mikro daireler açılır, saç kökü ve saç kökünün yakın etrafındaki dokusal yapılar ayrılarak çıkartılır. 

Saffir FUE Saç Ekimi

Tıpkı Mikro FUE tekniğinde olduğu gibi Saffir FUE de Mikro FUE de aslında birer teknik değildir. Sadece FUE tekniğinin alt inovasyonlarıdır. Saffir FUE’nin tek farkı kullanılan uçların metal değil de Safir’den elde edilmiş olmasıdır. Saçlı deride mikro odacıklar açılmasında etkili olup daha az kabuklanma oranları için idealdir. Ayrıca iyileşe evrelerinin hızlandırılmasına da katkı sunmaktadır. Safir uçlu mikro iğneler diğer iğne yapılarına göre çok daha sağlıklıdır. 

Soft FUE Saç Ekimi

FUE saç ekiminin alt tekniği olarak anılsa da FUE tekniğinin alt inovasyonudur. SOFT fue’nin anlamı; saç ekim operasyonunun Sedasyon odaklı ilaçlarla desteklenerek, hastanın rahatlatılması ancak bilincine yönelik bir etki barındırmaması çıkmaktadır. Özetle bu teknikle bilincinizde bir kayıp olmaz ancak hiçbir acı hissetmeden saç ekimi yaptırabilirsiniz. Sedasyon etkili ilaçlar tuvalete gitme, konuşma gibi eylemleri engelleyecek türde değildir.

Fue Saç Ekimi Hangi Durumlarda Tercih Edilir?

Fue saç ekimi daha eski yöntemlere göre birçok yenilik ve kolaylık sağladığı için son zamanlarda yaygın bir şekilde tercih edilmektedir. Geçmiş yöntemlerin aksine daha çok tercih edilmesinin sebebi, kişinin saç derisine kesik atılmadığı için işlem yapılan kişi daha hızlı iyileşmeye olanak sağlamasıdır. Böylece saç ekimi yapılan bölgeye dikiş atılmaz ve dikiş izi problemi ortadan kalkar. İyileşme süresi kısaldığı için doğal görünüme kavuşma daha hızlıdır bu sebeple Fue yöntemi tercih edilir.

Operasyon Kolaylığı

Saç ekim yapılacak kişiye, bölgeden tek tek alınan kıl kökleri uygulandığından, kök alınan bölgede ciddi düzeyde bir kanama meydana gelmez ve iz kalmaz. Bu sebeple Fue yöntemi çokça tercih edilir.

Kolay Uygulama

Fue Saç ekim uygulamasını, acı duymamak ve daha hızlı saç ekimi yaptırmak isteyen kişiler tercih eder çünkü işlem lokal anestezi ile yapıldığından kısa sürer ve altı yedi saat içinde tüm saç ekimi işlemi tamamlanır.

Her koşulda etkili olabilme şansı

Fue yöntemi sayesinde, kıl kökü alınacak yerde donör azlığı bulunan kişiler tarafından tercih edilir çünkü, kök alınacak alanda yeterli donör olmaması durumunda, sakal ve göğüsten kıl kökü alınarak, işlem yapılacak bölgeye uygulanabilir.

Daha doğal görünüm

Fue saç ekimi yöntemi ile daha sık saç ekimi ve bölgesel ekim rahatça yapıldığından daha iyi sonuçlar elde etmek isteyen kişiler bu yöntemi tercih edebilir.

Kalıcı etki oranı

Saç ekimi sonrası dökülme olasılığından çekinenler için, Fue yönteminde saç ekilecek alana nakil edilecek kıl kökleri, kulak üstleri ve ense gibi dökülmeme özelliğine sahip alanlardan alındığından, işlem sonrası ekim yapılan alanda saçlar dökülmez.

Fue Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Fue saç ekimi öncesinde kişinin saç alınacak donör bölgedeki saçları 1 mm boyutunda olacak şekilde kısaltılır. Donör bölgeden saç alımı işlemine, saç kısaltma işleminden sonra başlanmaktadır. İşleme başlamadan önce saç ekilecek alan ve saç alınacak donör bölge lokal anestezi ile uyuşturulur. Bu yöntem sırasında kesinlikle genel anestezi uygulanmamaktadır. Ayrıca, herhangi bir cerrahi yöntem de tekniğin kapsamı içerisinde yer almamaktadır.

Donor bölge, genellikle iki kulağına arka tarafında kalan ense bölgesi olarak belirlenmektedir. Saç ekimi dışında, bıyık ya da sakal gibi ekim işlemleri de düşünülüyorsa bu durum uzman sağlıkçıya bildirilmelidir. Çünkü donör bölgede yer alan saç kökü ve doku parçaları (greft) sayısı kısıtlıdır.

Lokal anestezi uygulandıktan sonra mikro motor ucu, saç kökünü alacak şekilde saç kılının çıkış yönüne doğru getirilerek saç kökü ciltten ayrılmaktadır. İhtiyaç kadar greft alındıktan sonra ekimi istenen bölgeye yine aynı yöntemle saç ekimi işlemi yapılır.

Fue Saç Ekimi İşlem Süresi Ne Kadardır?

Fue saç ekimi süresi saç ekimi istenilen alanın büyüklüğüne göre değişmektedir. Saç kökü ve saç dokusunun ekim alanı için ne kadar gerektiği işlem süresi konusunda önem arz etmektedir. Greft olarak adlandırılan saç kökü ve saç dokusunun saç ekimi sırasında 4000-4500 kadar alınmasına ihtiyaç duyuluyorsa, bu işlem yaklaşık 6-7 saat sürebilmektedir.

Greft sayısına bağlı olarak değişebilen saç ekimi işlem süresinin 9 saat sürdüğü durumlar da olabilmektedir. Seansın durumuna göre işlem sırasında kısa süreli aralar verilebilmektedir. Fue tekniği sırasında greftlerin alınması 2-4 saat arası sürebilmektedir. Greft alma işleminden sonra kısa bir ara verilmektedir.

İşlemin süresini belirleyen en önemli unsurlar şöyledir:

  • Ekim yapılacak alanın büyüklüğü,
  • Alanın büyüklüğüne göre alınacak greft sayısı,
  • İşlemi yapan sağlıkçının tecrübesi,
  • İşlemi yapan sağlıkçının seans sayısı ve seans süresi tercihi,
  • Saç derisinin işleme etki edebilecek bir yapıda olması.

Fue saç ekimi nedir?

Fue saç ekimi saç köklerinin lokal anestezi ile tek tek çıkarıldığı bir işlemdir. Bu kökler yine tek tek saçsız alana nakledilir. Fue saç ekimi dünyada en yaygın olarak kullanılan yöntemdir. Kesi oluşmaz. Dikiş atılmaz. Yalnızca köklerin alındığı bölgelerde küçük çizikler oluşur. Operasyon lokal anestezi ile gün boyu zaman zaman ara verilerek yapılan bir işlemdir.

Fue saç ekimi nasıl yapılır?

Fue saç ekimi nasıl yapılır sorusunun yanıtı ise, ekim yapılırken saçın çıkış yönü ve açısı dikkate alınır. Ardından fue tekniği ile alınan saç kökleri bu alana yerleştirilir. Genel olarak enseden alınan saç kökleri kullanılsa da kaş, bıyık ve sakal kökleri de kullanılabilir. Alınan kökler kişinin kendisine ait olduğu için aynı renk ve karakterde çıkar.

Fue saç ekimi yaptıranların dikkat etmesi gerekenler nelerdir?

Fue saç ekimi yaptıranların dikkat etmesi gerekenler nelerdir sorusunun yanıtı. Öncelikle saç ekimi basit bir işlem olarak düşünülmemelidir. Uzmanın verdiği her talimata uyulmalıdır. Aksi taktirde yapılan işlem boşa gidebilir. Duş, havuz ve denize birkaç gün ara verilmelidir. Deri hassas olduğu için Güneş ışınlarından korunmalıdır. Kabuklanma süresince enfeksiyon açısından deri ile oynanmamalıdır.

Join our newsletter and get 20% discount
Promotion nulla vitae elit libero a pharetra augue

Nullam quis risus eget urna mollis ornare vel eu leo. Aenean lacinia bibendum nulla sed 

Join our newsletter and get 20% discount
Promotion nulla vitae elit libero a pharetra augue

Nullam quis risus eget urna mollis ornare vel eu leo. Aenean lacinia bibendum nulla sed 

Join our newsletter and get 20% discount
Promotion nulla vitae elit libero a pharetra augue

Nullam quis risus eget urna mollis ornare vel eu leo. Aenean lacinia bibendum nulla sed