Ataşehir, İstanbul

LİPOSUCTION

Liposuction Nedir?

Liposuction ince kanüller yardımıyla (2,3 mm) deri altı yağ dokusunun emilerek vücut dışına alınmasıdır. Bu şekilde yağ fazlalığına bağlı vücutta bulunan bölgesel şekil bozukluklarının tedavi edilmesi amaçlanmaktadır.

Liposuction (Yağ Alma) Kimler için Uygundur?

Uygun bir diyet, spor ve yaşam tarzı uygulanmasına rağmen istenilmeyen bölgelerde yağ fazlalıkları olan kişiler için liposuction uygun bir tedavi yaklaşımıdır. Bu noktada asıl bilinmesi gereken liposuctionın bir kilo verme yöntemi olmadığıdır. Karın, bel, basen gibi bölgesel olarak yağ doku fazlalıkları olan kişilerde şekillendirme amaçlı kullanılmaktadır.

Liposuction (Yağ Alma) İşlemi Nasıl Yapılır?

Tüm dünyada oldukça fazla sayıda yapılan bu işlemde öncelikle hedeflenen alandaki yağ dokusu farklı yöntemler ile sıvı hale getirilebilmektedir. Bu şekilde yağ kolayca emilebilir (suction) hale gelmekte ve yağ ince kanüller yardımıyla vücut dışına alınmaktadır.

Liposuction (Yağ Alma) İşlemi Nerelere Uygulanabilir?

Boyun – gıdı, kol, karın-göbek, bel, sırt, basen, bacak ve diz içleri sıklıkla vücut şekillendirme amacıyla liposuction yapılabilecek alanlar arasında yer almaktadır. 

Liposuction İşlemi Sonrası İz kalır mı?

Uygulamayı yaptırmak isteyen kişilerin en fazla merak ettiği konuların başında işlem sonrasında iz kalıp kalmayacağı gelmektedir. İşlem sırasında yağ alma için kanül adı verilen, keskin olmayan metal ince borular yardımıyla yapılmaktadır. Kanüller cilt altına deri üzerinde 0,5 cm’yi geçmeyen ince kesilerden geçirilir. Bu şekilde gerçekleşen işlem sonrasında iyileşme tamamlanınca belirgin bir iz kalmamaktadır.

Liposuction İşleminde Yağ Nasıl Eritilir?

Yağ dokusunun sıvılaştırılması için farklı teknolojiler kullanılmaktadır. Klasik liposuction’da yağ dokusu kanüller aracılığıyla mekanik olarak minik parçalara ayrılır ve sıvılaştırılır, sonrasında da emilerek vücut dışına alınır. Lazer liposuction’da lazer ışını yayan bir kanül ile yağlar parçalanır ve sonra emilir. Ultrasonik ses dalgalarının kullanıldığı modern yaklaşımlarda da (VASER Liposuction) yağ dokusu ultrasonik ses dalgaları ile parçalanır.

Vaser Liposuction Yönteminin Sağladığı Kazanımlar Nelerdir?

VASER teknolojisi ile yağ alma işlemi sırasında sadece yağ hücrelerinin hedeflenmesi, doku içerisinde bulunan kan damarı, lenf damarı, sinir ve cildi destekleyen diğer dokuların korunmasını sağlamaktadır. Damar hasarının olmaması beraberinde işlem sonrası ağrı, morluk ve ödem daha az olduğu için iyileşme süreci daha daha hızlı olmaktadır.

Bu yöntemde, seçici bir şekilde sadece yağ dokusunun hedeflenmesi ile bağ dokusunun yoğun bulunduğu sırt ve erkekte meme bölgesi (jinekomasti tedavisinde) gibi alanlarda uygulamada kolaylık sağlamaktadır.

Damar ve sinir yapılarının korunabilmesi nedeniyle cilt dolaşımını bozmayacak şekilde hemen cilt altındaki yüzeysel yağ hücrelerine de müdahale etme imkânı sağlamakta, bu da iyileşme sırasında cildin daha fazla sıkılaşabilmesine imkan vermektedir.

PLASTİK CERRAHİ

- YÜZ VE BURUN ESTETİĞİ
- MEME ESTETİĞİ
- VÜCUT ESTETİĞİ
Join our newsletter and get 20% discount
Promotion nulla vitae elit libero a pharetra augue

Nullam quis risus eget urna mollis ornare vel eu leo. Aenean lacinia bibendum nulla sed 

Join our newsletter and get 20% discount
Promotion nulla vitae elit libero a pharetra augue

Nullam quis risus eget urna mollis ornare vel eu leo. Aenean lacinia bibendum nulla sed 

Join our newsletter and get 20% discount
Promotion nulla vitae elit libero a pharetra augue

Nullam quis risus eget urna mollis ornare vel eu leo. Aenean lacinia bibendum nulla sed