Ataşehir, İstanbul

Ozon Terapisi

İnsan yaşamında farklı evreler, bu evrelerin her birinin de fizyolojik ya da psikolojik farklı özellikleri vardır. İnsanların beklentileri ve istekleri, her evrenin özelliğine göre değişir. Genç yaşlarda tatminsizlik daha baskındır, güzel olan daha güzel olmaya çalışır… Yaşlandıkça kaygılar ön plana çıkar ve çirkinlikler güzelleştirilmeye çalışılır.

Yaşam evrelerini geçiş, yaşlanmayla eşdeğerdir. Yaşlanmayla birlikte vücutta görülen fizyolojik değişiklikler, kozmetik kaygıları ve estetik arayışını ön plana çıkarır. Çünkü yaşlanma; cilt yapısını koruyan elastin ve kolajen gibi yağ ve bağ dokusu proteinlerinin yok olmasına, bunun doğal sonucu olarak da cildin kuruyup esnekliğini kaybetmesine yol açar. Özellikle yüzün karakteristik hat ve bölgeleri olan alın, kaş arası (belce), göz çevresi ve ağız kenarlarında derin çizgi ve kırışıklıklar oluşur. Günümüz tıp dünyasında bu değişime dur diyebilecek yaklaşım botoks uygulamasıdır.

Botoks (Botulinum Toksin) doğada bulunan Clostridium Botulinum bakterisinden laboratuar ortamında türetilen, saflaştırılmış protein içerikli, yapı itibariyle zehirli bir toksindir. Ancak insanlara son derece küçük konsantrasyonda verilmesinde sakınca bulunmamaktadır. Hem estetik hem cerrahi maksatla kullanılmaktadır.

İnsanlar duygularını aktarmak istediklerinde sinirler tarafından Asetilkolin ismi verilen bir kimyasal salınır. Bu kimyasal, yüzdeki kas hücreleri üzerinde bulunan alıcılara (reseptör) yapışırlar. Asetilkolin tarafından uyarılan alıcılar kasların kasılmasını ve mimiklerin oluşmasını sağlarlar. Botoks, sinirler tarafından asetilkolinin salınmasını önleyerek sinir uçlarını bloke eder, kasların zayıflamasını sağlar, dürtüleri ve kasılmayı engeller. Etkisi uzun süren bir kas gevşetici olması nedeniyle cilt yüzeyinde oluşan kırışıklık ve çizgilerin azalmasına, yeni oluşacak kırışıklık ve çizgilerin ise önlenmesine / geciktirilmesine yardımcı olur. Uygulama alanı hareketli olan kırışıklıklar ve çizgilerdir. Statik kırışıklık ve çizgilere ise dolgu ile müdahale edilmektedir. Estetik müdahalelerde botoks ve dolgu uygulaması birlikte kullanılabilmektedir.

Botoks, hamile ve emziren kadınlar dışında, erişkinlik ile yaşlılık arasındaki yani 18-65 yaş aralığındaki sağlıklı tüm bireylere uygulanabilir. Genellikle etkisi 4 ila 6 ay sürer. Botoks uygulamasının ömrü, botoks uygulamasını tekrarlayarak, güneşten korunarak ya da nemlendirici kremler kullanılarak bir miktar uzatılabilir.

Zamanla yüz bölgesinde meydana gelen, derin olmayan çizgi ve kırışıklıkların giderilmesi ve oluşması muhtemel kırışıklıkların önlenmesi maksadıyla, hareketli çizgi ve kırışıklıkların olduğu bölgedeki mimik kaslarına müdahale için derinin altına botoks enjekte edilmesine Yüz Botoksu denir. Mimik kaslarına uygulanan botoks, kasları zayıflatmakta ve cildin kas hareketlerine bağlı olarak katlanmasına ve kırışmasına engel olmaktadır. Yüz botoksuyla; yorgun, mutsuz ve kızgın yüz ifadeleri değişir; gençleşmiş, dinç ve kırışıksız bir yüz ifadesine sahip olunur.

Join our newsletter and get 20% discount
Promotion nulla vitae elit libero a pharetra augue

Nullam quis risus eget urna mollis ornare vel eu leo. Aenean lacinia bibendum nulla sed 

Join our newsletter and get 20% discount
Promotion nulla vitae elit libero a pharetra augue

Nullam quis risus eget urna mollis ornare vel eu leo. Aenean lacinia bibendum nulla sed 

Join our newsletter and get 20% discount
Promotion nulla vitae elit libero a pharetra augue

Nullam quis risus eget urna mollis ornare vel eu leo. Aenean lacinia bibendum nulla sed