Ataşehir, İstanbul

ÜST YÜZ

İnsan yaşamında farklı evreler, bu evrelerin her birinin de fizyolojik ya da psikolojik farklı özellikleri vardır. İnsanların beklentileri ve istekleri, her evrenin özelliğine göre değişir. Genç yaşlarda tatminsizlik daha baskındır, güzel olan daha güzel olmaya çalışır… Yaşlandıkça kaygılar ön plana çıkar ve çirkinlikler güzelleştirilmeye çalışılır.

Yaşam evrelerini geçiş, yaşlanmayla eşdeğerdir. Yaşlanmayla birlikte vücutta görülen fizyolojik değişiklikler, kozmetik kaygıları ve estetik arayışını ön plana çıkarır. Çünkü yaşlanma; cilt yapısını koruyan elastin ve kolajen gibi yağ ve bağ dokusu proteinlerinin yok olmasına, bunun doğal sonucu olarak da cildin kuruyup esnekliğini kaybetmesine yol açar. Özellikle yüzün karakteristik hat ve bölgeleri olan alın, kaş arası (belce), göz çevresi ve ağız kenarlarında derin çizgi ve kırışıklıklar oluşur. Günümüz tıp dünyasında bu değişime dur diyebilecek yaklaşım estetik uygulamasıdır.

estetik (Botulinum Toksin) doğada bulunan Clostridium Botulinum bakterisinden laboratuar ortamında türetilen, saflaştırılmış protein içerikli, yapı itibariyle zehirli bir toksindir. Ancak insanlara son derece küçük konsantrasyonda verilmesinde sakınca bulunmamaktadır. Hem estetik hem cerrahi maksatla kullanılmaktadır.

İnsanlar duygularını aktarmak istediklerinde sinirler tarafından Asetilkolin ismi verilen bir kimyasal salınır. Bu kimyasal, yüzdeki kas hücreleri üzerinde bulunan alıcılara (reseptör) yapışırlar. Asetilkolin tarafından uyarılan alıcılar kasların kasılmasını ve mimiklerin oluşmasını sağlarlar. estetik, sinirler tarafından asetilkolinin salınmasını önleyerek sinir uçlarını bloke eder, kasların zayıflamasını sağlar, dürtüleri ve kasılmayı engeller. Etkisi uzun süren bir kas gevşetici olması nedeniyle cilt yüzeyinde oluşan kırışıklık ve çizgilerin azalmasına, yeni oluşacak kırışıklık ve çizgilerin ise önlenmesine / geciktirilmesine yardımcı olur. Uygulama alanı hareketli olan kırışıklıklar ve çizgilerdir. Statik kırışıklık ve çizgilere ise dolgu ile müdahale edilmektedir. Estetik müdahalelerde estetik ve dolgu uygulaması birlikte kullanılabilmektedir.

estetik, hamile ve emziren kadınlar dışında, erişkinlik ile yaşlılık arasındaki yani 18-65 yaş aralığındaki sağlıklı tüm bireylere uygulanabilir. Genellikle etkisi 4 ila 6 ay sürer. estetik uygulamasının ömrü, estetik uygulamasını tekrarlayarak, güneşten korunarak ya da nemlendirici kremler kullanılarak bir miktar uzatılabilir.

Zamanla yüz bölgesinde meydana gelen, derin olmayan çizgi ve kırışıklıkların giderilmesi ve oluşması muhtemel kırışıklıkların önlenmesi maksadıyla, hareketli çizgi ve kırışıklıkların olduğu bölgedeki mimik kaslarına müdahale için derinin altına estetik enjekte edilmesine Yüz estetiku denir. Mimik kaslarına uygulanan estetik, kasları zayıflatmakta ve cildin kas hareketlerine bağlı olarak katlanmasına ve kırışmasına engel olmaktadır. Yüz estetikuyla; yorgun, mutsuz ve kızgın yüz ifadeleri değişir; gençleşmiş, dinç ve kırışıksız bir yüz ifadesine sahip olunur.

YÜZ estetikU UYGULAMA YERLERİ NERELERDİR?

Yüz estetiku; duyguları aktarmak için kullanılan mimikleri oluşturan kaslara uygulanır. Bu kasların kasılmasıyla ortaya çıkan, hareket eden cilt bölgelerindeki yüzeysel çizgi ve kırışıkların giderilmesi hedeflenir.

Yüz bölgesinde estetik uygulanan hareketli bölgeler; alın, göz çevresi (kaz ayağı), iki kaş arası (belce), burun üst yan duvarları (tavşan çizgileri), dudak çizgileri ve ağız köşe çizgileri (kukla çizgileri) bölgesidir:

Alın Bölgesi estetiku; Alın Bölgesinde Bulunan, Yüze Öfkeli Bir Görünüm Kazandıran Yatay Çizgilerin Giderilmesi Için Deri Altında Bulunan Dikey Kaslara Uygulanır. 4 Farklı Noktaya Uygulanabilmektedir.

Göz Çevresi (Kaz Ayağı) estetiku; Gözlerin Çevresinde Bulunan, Yüze Yaşlı Ve Yorgun Bir Görünüm Kazandıran Çizgilerin Giderilmesi Için Deri Altında Bulunan Kaslara Uygulanır. 2 Ila 4 Farklı Noktaya Uygulanabilmektedir

Kaş Arası (Belce) estetiku; Iki Kaş Arasında Yüze Gergin Ve Kızgın Bir Görünüm Kazandıran Dikey Çizgilerin Giderilmesi Için Deri Altında Bulunan Yatay Kaslara Uygulanır. 5 Ila 7 Farklı Noktaya Uygulanabilmektedir.

Burun Üst Yan Duvarları (Tavşan Çizgileri) estetiku; Burnun Her Iki Dış Duvarının Üst Kısmında Bulunan, Göze Doğru Uzanan, Yüze Yaşlı Ve Yorgun Bir Görünüm Kazandıran Çizgilerin Giderilmesi Için Deri Altında Bulunan Kaslara Uygulanır.

Dudak Çizgi estetiku; Dudak Üstünde Dikey Olarak Bulunan, Sigara Içenlerde Daha Sık Görülen Yüze Yaşlı Bir Görünüm Kazandıran Çizgilerin Giderilmesi Için Deri Altında Bulunan Yatay Kaslara Uygulanır.

Ağız Köşe Çizgileri (Marionette-Kukla Çizgileri) estetiku; Ağzın Her Iki Yanında Aşağı Doğru Geniş Bir Açıyla Bulunan, Yüze Yaşlı Bir Görünüm Kazandıran Çizgilerin Giderilmesi Için Deri Altında Bulunan Yatay Kaslara Uygulanır. Gülen Yüz estetiku Olarak Da Adlandırılmaktadır.

Kombine Yüz estetiku; Yüzde Bulunan Birden Fazla Hareketli Bölgeye, Ihtiyaç Duyulan Uygun Miktarda Yapılan estetiktur.

YÜZ estetikU NASIL YAPILIR?

Yüz estetiku uygulamasından önce yüzün ve uygulama yapılacak bölgenin detaylı görüntüsü alınır. Hastanın şikâyet ve talepleri göz önünde bulundurularak, iki boyutlu ya da üç boyutlu simülasyonlar yardımıyla, yapılacak müdahalenin planlaması yapılır ve operasyon sonrası oluşacak muhtemel görüntü değerlendirilir.

Yüz estetiku öncesinde herhangi bir ön hazırlığa ihtiyaç bulunmamaktadır. Hamile ve bebek emziren kadınlara estetik uygulaması yapılmamalıdır. Yüksek tansiyon hastaları, kan sulandırıcı ilaç kullananlar, cilt problemi olanlar, alerjisi olanlar ve daha önce yüz bölgesinden ameliyat geçirmiş olanlar, herhangi bir ilaç kullananlar  uygulama öncesi mutlaka doktoru bilgilendirmelidirler.

Yüz estetiku, kanül ya da ince uçlu iğneler yardımıyla deri altındaki kaslara enjekte edilir. Uygulama süresi, uygulama alanına göre 15 – 30 dk. arasında değişmektedir. Uygulama alanı anestezik jel ve kremlerle uyuşturulduğundan işlem esnasında ve sonrasında ağrı hissedilmez, sadece hafif yanma ve sızı hissedilebilir, enjeksiyon alanlarına buz tedavisi (soğuk kompres) uygulanarak bu sızılar azaltılabilir.

Uygulama sonrasındaki günlerde günlük hayata devam edilir. Ancak ilk 2-3 gün spor ve sauna gibi ağır aktivite ve aşırı sıcaktan uzak durulmalı, yüz üstü yatılmamalı, estetiklu bölgeler ovuşturulmamalıdır. Yüz estetiku 2-3 günde etkisini göstermeye başlar ve arzu edilen sonuç 2 haftaya kadar elde edilir.

estetik uygulamalarında; yan etkilerin oluşma riski oldukça düşük olmasına rağmen, nadiren uygulama bölgesinde uyuşma, ağrı, iltihaplanma, kızarıklık, morarma, şişme ve kanama, ağız kuruluğu, baş ve boyun ağrısı görülebilmektedir. Ayrıca alerji problemi olan hastalarda kaşıntı, halsizlik, baş dönmesi, döküntü gibi şikâyetlere rastlanmıştır.

YÜZ estetikU FİYATI NE KADARDIR?

Yüz estetiku fiyatı hakkında genel bir bilgi vermek mümkün değildir. Çünkü her uygulama kendine özel şartlar içermektedir. Hastanın talebi ve ihtiyacına göre estetik uygulanacak alan ve miktar değişecek, bu da fiyatı etkileyecektir. Bazı uygulayıcılar kullanılan ünite miktarına göre, bazıları ise uygulama bölgelerine göre standart ücret talep etmektedirler. Ayrıca Sağlık Bakanlığı tarafından; estetik müdahale fiyatlarının yazılı olarak açıklanmasının, haksız rekabete yol açacağı değerlendirilmiş ve paylaşılması sakıncalı görülmüştür.

Alın, göz çevresi, iki kaş arası, burun üst yan duvarları, dudak üstü ve ağız köşe bölgelerinde çizgi oluşumları ve kırışıklıklar varsa, daha genç ve güzel bir görünüme sahip olmak istiyorsanız; iletişim bilgilerimizi kullanarak bize ulaşabilir; özel talep ve ihtiyaçlarınızı ön planda tutan merkezimizde tedavi olabilir, daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

YÜZ estetik UYGULAMA YERLERİ NERELERDİR?

Yüz estetiksu; duyguları aktarmak için kullanılan mimikleri oluşturan kaslara uygulanır. Bu kasların kasılmasıyla ortaya çıkan, hareket eden cilt bölgelerindeki yüzeysel çizgi ve kırışıkların giderilmesi hedeflenir.

Yüz bölgesinde estetiks uygulanan hareketli bölgeler; alın, göz çevresi (kaz ayağı), iki kaş arası (belce), burun üst yan duvarları (tavşan çizgileri), dudak çizgileri ve ağız köşe çizgileri (kukla çizgileri) bölgesidir:

Alın Bölgesi estetiksu; Alın Bölgesinde Bulunan, Yüze Öfkeli Bir Görünüm Kazandıran Yatay Çizgilerin Giderilmesi Için Deri Altında Bulunan Dikey Kaslara Uygulanır. 4 Farklı Noktaya Uygulanabilmektedir.

Göz Çevresi (Kaz Ayağı) estetiksu; Gözlerin Çevresinde Bulunan, Yüze Yaşlı Ve Yorgun Bir Görünüm Kazandıran Çizgilerin Giderilmesi Için Deri Altında Bulunan Kaslara Uygulanır. 2 Ila 4 Farklı Noktaya Uygulanabilmektedir

Kaş Arası (Belce) estetiksu; Iki Kaş Arasında Yüze Gergin Ve Kızgın Bir Görünüm Kazandıran Dikey Çizgilerin Giderilmesi Için Deri Altında Bulunan Yatay Kaslara Uygulanır. 5 Ila 7 Farklı Noktaya Uygulanabilmektedir.

Burun Üst Yan Duvarları (Tavşan Çizgileri) estetiksu; Burnun Her Iki Dış Duvarının Üst Kısmında Bulunan, Göze Doğru Uzanan, Yüze Yaşlı Ve Yorgun Bir Görünüm Kazandıran Çizgilerin Giderilmesi Için Deri Altında Bulunan Kaslara Uygulanır.

Dudak Çizgi estetiksu; Dudak Üstünde Dikey Olarak Bulunan, Sigara Içenlerde Daha Sık Görülen Yüze Yaşlı Bir Görünüm Kazandıran Çizgilerin Giderilmesi Için Deri Altında Bulunan Yatay Kaslara Uygulanır.

Ağız Köşe Çizgileri (Marionette-Kukla Çizgileri) estetiksu; Ağzın Her Iki Yanında Aşağı Doğru Geniş Bir Açıyla Bulunan, Yüze Yaşlı Bir Görünüm Kazandıran Çizgilerin Giderilmesi Için Deri Altında Bulunan Yatay Kaslara Uygulanır. Gülen Yüz estetiksu Olarak Da Adlandırılmaktadır.

Kombine Yüz estetiksu; Yüzde Bulunan Birden Fazla Hareketli Bölgeye, Ihtiyaç Duyulan Uygun Miktarda Yapılan estetikstur.

YÜZ estetikSU NASIL YAPILIR?

Yüz estetiksu uygulamasından önce yüzün ve uygulama yapılacak bölgenin detaylı görüntüsü alınır. Hastanın şikâyet ve talepleri göz önünde bulundurularak, iki boyutlu ya da üç boyutlu simülasyonlar yardımıyla, yapılacak müdahalenin planlaması yapılır ve operasyon sonrası oluşacak muhtemel görüntü değerlendirilir.

Yüz estetiksu öncesinde herhangi bir ön hazırlığa ihtiyaç bulunmamaktadır. Hamile ve bebek emziren kadınlara estetiks uygulaması yapılmamalıdır. Yüksek tansiyon hastaları, kan sulandırıcı ilaç kullananlar, cilt problemi olanlar, alerjisi olanlar ve daha önce yüz bölgesinden ameliyat geçirmiş olanlar, herhangi bir ilaç kullananlar  uygulama öncesi mutlaka doktoru bilgilendirmelidirler.

Yüz estetiksu, kanül ya da ince uçlu iğneler yardımıyla deri altındaki kaslara enjekte edilir. Uygulama süresi, uygulama alanına göre 15 – 30 dk. arasında değişmektedir. Uygulama alanı anestezik jel ve kremlerle uyuşturulduğundan işlem esnasında ve sonrasında ağrı hissedilmez, sadece hafif yanma ve sızı hissedilebilir, enjeksiyon alanlarına buz tedavisi (soğuk kompres) uygulanarak bu sızılar azaltılabilir.

Uygulama sonrasındaki günlerde günlük hayata devam edilir. Ancak ilk 2-3 gün spor ve sauna gibi ağır aktivite ve aşırı sıcaktan uzak durulmalı, yüz üstü yatılmamalı, estetikslu bölgeler ovuşturulmamalıdır. Yüz estetiksu 2-3 günde etkisini göstermeye başlar ve arzu edilen sonuç 2 haftaya kadar elde edilir.

estetiks uygulamalarında; yan etkilerin oluşma riski oldukça düşük olmasına rağmen, nadiren uygulama bölgesinde uyuşma, ağrı, iltihaplanma, kızarıklık, morarma, şişme ve kanama, ağız kuruluğu, baş ve boyun ağrısı görülebilmektedir. Ayrıca alerji problemi olan hastalarda kaşıntı, halsizlik, baş dönmesi, döküntü gibi şikâyetlere rastlanmıştır.

YÜZ estetikSU FİYATI NE KADARDIR?

Yüz estetiksu fiyatı hakkında genel bir bilgi vermek mümkün değildir. Çünkü her uygulama kendine özel şartlar içermektedir. Hastanın talebi ve ihtiyacına göre estetiks uygulanacak alan ve miktar değişecek, bu da fiyatı etkileyecektir. Bazı uygulayıcılar kullanılan ünite miktarına göre, bazıları ise uygulama bölgelerine göre standart ücret talep etmektedirler. Ayrıca Sağlık Bakanlığı tarafından; estetik müdahale fiyatlarının yazılı olarak açıklanmasının, haksız rekabete yol açacağı değerlendirilmiş ve paylaşılması sakıncalı görülmüştür.

Alın, göz çevresi, iki kaş arası, burun üst yan duvarları, dudak üstü ve ağız köşe bölgelerinde çizgi oluşumları ve kırışıklıklar varsa, daha genç ve güzel bir görünüme sahip olmak istiyorsanız; iletişim bilgilerimizi kullanarak bize ulaşabilir; özel talep ve ihtiyaçlarınızı ön planda tutan merkezimizde tedavi olabilir, daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

Join our newsletter and get 20% discount
Promotion nulla vitae elit libero a pharetra augue

Nullam quis risus eget urna mollis ornare vel eu leo. Aenean lacinia bibendum nulla sed 

Join our newsletter and get 20% discount
Promotion nulla vitae elit libero a pharetra augue

Nullam quis risus eget urna mollis ornare vel eu leo. Aenean lacinia bibendum nulla sed 

Join our newsletter and get 20% discount
Promotion nulla vitae elit libero a pharetra augue

Nullam quis risus eget urna mollis ornare vel eu leo. Aenean lacinia bibendum nulla sed