Ataşehir, İstanbul

YÜZ GERME

Yüz germe operasyonunda yüzünüzdeki sarkmış bölgeler yukarı doğru çekilir, fazla olan deri dokusu kesilir. Ameliyattan sonra daha genç, çekici ve fit görünürsünüz. Yüz gerdirme ameliyatı , en popüler kozmetik cerrahi işlemlerden biridir.

Yanakların kaldırılmasına ve yüz yüzeyinin sıkılaşmasına yardımcı olan kozmetik bir işlemdir. Yüz yaşlandıkça içerdiği kas tabakası, yağ tabakası ve cilde yapışık olduğundan cilt ile birlikte sarkmaya başlar.

Yüz germe ameliyatı sırasında cerrah yüz derisini sadece yağ ve kasları germeden, dışarıda bırakarak sıkılaştırırsa bu geçici çözüm sağlar. Sadece kısa bir süre için yağ ve kasların sarkmasını kamufle eder.

Yüz germe de doğru olan, yüz kaslarının, yağ tabakası ve kılıfları ile birlikte yukarı doğru kaldırılmasıdır. Böylelikle gençlik çağında yanak ve yüz dokularının görünümü yeniden ortaya çıkar.

Yaşlanma belirtilerini azaltan bir yüz germe ameliyatı, bazı yüz gençleştirme prosedürlerinin bir parçasıdır. Fazla derinin alınması ve sıkılaştırılması yüzünüzün daha canlı görünmesini sağlar. İhtiyaçlarınıza göre ameliyatı burun estetiği , göz kapağı ameliyatı , alın germe , kaş kaldırma ve diğer işlemler ile birleştirilir.

Yüz gerdirme ameliyatı tüm yüze yada bölgesel olarak üst yüz , orta yüz ve alt yüz germe olarak yapılabilir ve hangi bölgede problem varsa o bölge hedeflenir. Yüz germe özellikle orta ve alt yüzdeki yaşlanma izlerini ortadan kaldırmak için yapılan en etkili yüz gençleştirme estetiğidir. Böylece cildiniz daha dinamik ve genç görünecektir.

30’lu yaşlardan itibaren yaşlandıkça, tipik olarak yüz ve boyun bölgesinde ince bir şekilde başlayan ve zamanla kademeli olarak artan bir dizi sorunla karşı karşıya kalırız. Bunlar genellikle şunları içerir:

  • Alında, göz çevresinde, yanaklarda ve boyunda çizgiler.
  • Cilt sarkması ve yüz yaşlanması.
  • Gıdı, boyun ve çenede veya burundan ağız kenarına kadar gevşek deri ve kıvrımlar.
  • Aşağıya doğru dönmeye başlayan bir gülümseme.
  • Yanak çevresinde hacim kaybı.
  • Yorgun görünen yüz.

Yüz gerdirme işlemi, yaşlanmayı geciktiren ürünler ve kremlerin sunamayacağı daha uzun süreli sonuçlar isteyen herkes için bir seçenek haline gelir. Yukarıdaki sorunlardan bazıları, invaziv olmayan prosedürlerle geçici olarak ele alınabilirken, diğerleri bazı ince müdahaleler gerektirebilir. Herkes farklıdır ve farklı gereksinimleri vardır.

YÜZ VE BOYUN GERME OPERASYONU

Yaşın artması ile birlikte yüz yapısı, cilt tipi, etnik köken gibi genetik faktörler ve güneş hasarı gibi dış etkenlere bağlı olarak, cildin kollajen dokusunda bozulma, cilt kalınlığının azalmasına bağlı kırışıklıklarda artma ve ciltte sarkma meydana gelir. Daha genç ve canlı bir görünüm istiyorsanız yüz ve boyun germe operasyonlarından faydalanabilirsiniz.

Kimler Bu Operasyon İçin Uygundur?

Ağır ek sistemik bir hastalığı olmayan, ortalama 50 yaş üzeri, gerçekçi beklentisi olan hastalar bu operasyonlar için ideal hastalardır. Doktorunuzla yapacağınız görüşme sonrası cilt durumuna göre operasyonun tipine doktorunuzla beraber karar vermelisiniz. Sigara kullanımı bu operasyonlar için göreceli olarak engeldir. Operasyondan önce en az 3 hafta ve operasyon sonrası en az 3 hafta kadar sigara kullanmamalısınız.

Bu Operasyonlar Yaşlanmayı Durdurur Mu?

Yüz ve Boyun Germe operasyonları yaşlanmayı durdurmaz ama operasyon sonrası devam eden süreçte size daha genç bir görünüm sağlayabilir. Sonuçta yaşlanma süreciniz devam eder. Yüz Germe operasyonlarında, özellikle dudak çevresi kırışıklıklarda tamamen düzelme sağlanamayabilir. Bu alandaki kırışılıklara ek tedaviler gerekebilir.

Ameliyat İzleri Kaybolur Mu?

Hiçbir ameliyat izi kaybolmaz ama zamanla belirginliği azalır. Erkek ve kadınlarda çok az farklılıklar olmakla birlikte, iz yerleri favorilerin hemen önünden başlar, kulak önünden devam ederek kulak arkasına döner ve boyun bölgesinde saçlı deri içinde son bulur. İzler kulak önünde ve kulak ile yüz cildinin kesiştiği yerde iyi bir şekilde gizlenebilmektedir.

Operasyon Süresi Yaklaşık Olarak Ne Kadardır, Operasyondan Sonra Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Yüz ve Boyun Germe operasyonları mutlaka tam teşekküllü hastanede yapılmalıdır. Genelde Genel Anestezi altında yapılır. Operasyon süresi yaklaşık 3 saattir. Cilt ve cilt altı yapı iki kat olarak ayrı ayrı gerilir ve fazla dokular alınarak en doğal sonuç hedeflenir. Operasyon esnasında kanama kontrolü sağlansa da operasyondan sonra kanama riskini azaltmak için silikon drenler yerleştirilebilir. Gelen kan belli bir miktarın altına düşünce drenler çekilir. Yüz dokusunun şeklini almasını hızlandırılmak amacıyla baskılı pansumanlar tercih edilebilir. Ortalama hastanede kalış süresi 1-2 gündür. Morluk ve şişliklerin ortalama 7-10 gün içinde inmesi ile hastalar sosyal hayatlarına dönebilirler. 1 ayın sonunda yüz son şeklini ortalama %70-80 oranında alır. Tam iyileşme ortalama 6 ay sürebilir.

PLASTİK CERRAHİ

- YÜZ VE BURUN ESTETİĞİ
- MEME ESTETİĞİ
- VÜCUT ESTETİĞİ
Join our newsletter and get 20% discount
Promotion nulla vitae elit libero a pharetra augue

Nullam quis risus eget urna mollis ornare vel eu leo. Aenean lacinia bibendum nulla sed 

Join our newsletter and get 20% discount
Promotion nulla vitae elit libero a pharetra augue

Nullam quis risus eget urna mollis ornare vel eu leo. Aenean lacinia bibendum nulla sed 

Join our newsletter and get 20% discount
Promotion nulla vitae elit libero a pharetra augue

Nullam quis risus eget urna mollis ornare vel eu leo. Aenean lacinia bibendum nulla sed